Sprehod za spomin
"Pomenimo se o demenci. Pomenimo se o Alzheimerjevi bolezni!" je slogan pod katerim je potekal letošnji Sprehod za spomin v Novi Gorici, ki ga organizira društvo za pomoč pri boleznih demence GO SPOMINČICA. Kot vsako leto, smo se ga udeležili tudi mi. Odpravili smo se takoj po zajtrku in na prizorišče prispeli, ko se je program začenjal.
Razveselili smo se lepega vremena in že nekaterih znanih obrazov. Pred Domom upokojencev Nova Gorica nas je pozdravil župan Mestne občine Nova Gorica Samo Turel, namestnica direktorja Doma upokojencev Nova Gorica Tanja Cink in predsednica Društva GO-Spominčica Tina Krog. Učenci in učenke OŠ Kozara so pripravili krajši kulturni program, Tina nam je podala navodila kako bo sprehod potekal ter nam razdelila rožice - spominčice, ki so jih pripravili njihovi oskrbovanci in sledil je sprehod proti Bevkovemu trgu. Na pomoč so nam priskočili dijaki Dijaškega doma Nova Gorica, ki so nam pomagali voziti naše stanovalce, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.
V lepem vremenu je sprehod potekal sproščeno in brezskrbno. Zabavali smo se z drugimi udeleženci in si izmenjavali izkušnje..
Utrujenih nog in polni novih doživetij smo se vrnili v naš dom, kjer nas je že čakalo slastno domače kosilo.